ISO Kalite Belgesi Veren Firmalar

ISO kalite standartları, hem işletmeler için uygun çözümler sunar hem de tüketicilerin ve dünyamızın genel sağlık koşullarına katkı sağlar. Ancak en az kalite standartları kadar önemli bir başka faktörden daha söz edebiliriz: ISO kalite belgelerini veren firmalar… ISO kalite belgesi almak isteyen işletmeler, iyi bir hazırlık aşamasından geçmelidir. Bu konuda da işletme ve organizasyonların profesyonel destek almalarında fayda vardır.

iso belgeis veren firmalar

Kalite sertifikasına sahip olmak isteyen işletmeler, akredite olan belgelendirme firmaları ile işbirliğine giderek daha hızlı bir şekilde belgelerine kavuşabilir. Eğer siz de ISO kalite belgesi almak istiyorsanız, profesyonel bir yardım alarak süreci daha da hızlandırabilirsiniz.

ISO kalite belgesi nedir?

ISO kalite belgeleri, dünyanın en tanınmış standart koyucu organizasyonu olan Uluslararası Standardizasyon Teşkilatı (ISO) tarafından verilir. ISO, gönüllü olarak hizmet veren evrenimizin en büyük ve en popüler standart geliştirici organizasyonudur. Organizasyonun farklı hedeflere uygun olarak geliştirdiği çeşitli standartları bulunmaktadır. ISO 9001 (kalite), ISO 14001 (çevre) ve ISO 27001 (bilgi güvenliği yönetimi) ISO tarafından geliştirilen başlıca standartlardır.

ISO kalite belgesi, ekseriyetle her türlü işletme için çözüm ve uygulamalar sunmaktadır. Kuruluşlardan tüketicilere, insan sağlığından çevre sağlığına kadar pek çok konuda gelişimi amaçlamaktadır. Kalite belgeleri kuruluşların, müşterilerin ve diğer paydaşların etkin bir şekilde karşılanmasına yardımcı olur. Tutarlı bir kalite anlayışı inşa ederek sürdürülebilir fırsatlar yaratır.

ISO belgesi alma şartları

ISO kalite belgesi alma süreci, hazırlık gerektirir. İşletmeler, hazırlıklarını tamamladıktan sonra kalite belgesi almaya hak kazanır. Kalite belgesi almak isteyen organizasyonlar, hazırlıklarını kendileri yapabilir. Bu konuda destek veren belgelendirme firmaları da belge alımında yardımcı olabilir. ISO belgesi alma şartlarını maddeler halinde belirtmek gerekirse, aşağıdaki gibi bir tanımlama yapabiliriz:

 • Hedef belirlemek
 • Kalite yönetim sistemi (KYS) kurmak
 • KYS’nin geçerliliğini denetlemek
 • Belgelendirme kuruluşunun denetiminden geçmek

Tüm bu süreci daha hızlı ve pratik hale getirmek için akredite olan güvenilir bir belgelendirme kuruluşundan destek almak gerekebilir. Bu konuda güven veren belgelendirme firmaları ile süreç çok daha hızlı hale gelebilir.

ISO kalite belgesi almak zorunlu mu?

ISO kalite belgesinin yasal bir zorunluluk olup olmadığı merak edilen bir konudur. ISO kalite belgesi almak yasal bir zorunluluk değildir. Ancak belge almanın işletmeler için birçok faydası vardır. Belge avantajlarından yararlanmak isteyen birçok kurum/kuruluş, kalite belgesi almayı tercih etmektedir.

Dolayısıyla ISO kalite belgesi isteğe bağlıdır. Ancak bu belgenin yükümlülüklerini yerine getirmek gerekir. Çünkü kalite belgeleri, işletme ve organizasyonlar için kalıcı bir başarı sağlama imkanı sunar.

ISO kalite belgesi nereden alınır, kimler verebilir?

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var; bireyler kalite belgesi alamaz. Kalite belgeleri işletmelere verilir; yani işletme adına alınan bir kalite belgesidir. Bununla birlikte bireylerin de aldığı ISO kalite belgesi vardır. Fakat bireyler, baş denetçi olmak için belge alabilir. Baş denetçi olan kişiler, kalite belgesi almak için başvuruda bulunan işletmeleri denetler ve belgelendirme işlemini gerçekleştirir.

ISO belgesi veren kuruluşlar

Kalite belgeleri, profesyonel hizmet veren belgelendirme kuruluşları tarafından verilir.

Belgelendirme firmalarının akredite olması gerekmektedir. Belge verebilir olduğuna dair TÜRKAK veya uluslararası standart kuruluşları tarafından test edilip onaylanması zorunludur.

Hangi il ve ilçelerde belgelendirme hizmeti veriyoruz?

Başta Mersin olmak üzere tüm Türkiye genelinde hizmet veriyoruz.

 1. Mersin
 2. Akdeniz
 3. Bozyazı
 4. Anamur
 5. Aydıncık
 6. Çamlıyayla
 7. Erdemli
 8. Gülnar
 9. Mezitli
 10. Mut
 11. Tarsus
 12. Toroslar
 13. Silifke
 14. Yenişehir

ISO kalite belgesi niçin önemli?

Profesyonel olarak hizmet veren her işletme, faaliyetlerini sürdürmek için kar elde etmelidir. Bunun için de kaliteli ve beğenilen bir hizmet vermelidir. ISO kalite belgesi, işletmelerin bu ihtiyaçlarını karşılar. ISO kalite belgeleri, işletmelere kalite yönetim sistemi kurma imkanı verir. Böylece daha verimli ve daha etkin bir şekilde organizasyonel süreçlerini yönetir.

ISO kalite belgeleri, işletmeler için sağlam bir yönetim temeli oluşturur. Bu temel ve sonrasındaki proses ve talimatlar, işletmelerin verimliliklerini artırmaları için oldukça önemlidir. ISO kalite belgeleri, dünya çapında kabul görmüş bir prestij sembolüdür. Dolayısıyla sertifikalı ve belgeli işletmeler, müşteri memnuniyeti sağlama konusunda epey bir yol kat ederler.

ISO Belgesinin Faydaları

ISO kalite belgesini işletmeler için önemli bir husus haline getiren pek çok faydadan söz edebiliriz. ISO kalite belgelerinin sağladığı faydaları aşağıdaki gibi özetlemek mümkün:

 • Artan kar potansiyeli ve Pazar payının çoğalması
 • Daha bereketli kaynak yönetimi ve bu mantaliteden kazanılan zaman tasarrufu
 • Tekrarlayan sorunların ve anormalliklerin ortadan kaldırılması
 • Marka imajı ve güvenilirliğin iyileştirilmesi
 • Müşteri geri bildirimlerine hızlı bir şekilde müdahale edilmesi
 • Gelişmiş işletme performansı sayesinde faaliyetlerin daha güvenilir olması
 • Eğitim kaynaklarının daha kolay kullanımı
 • Organizasyonel verimliliğin ve etkinliğin iyileştirilmesi
 • Tüm süreçlerin tasarımı ve optimizasyonunu daha sağlıklı hale getirmesi
 • Çalışanların işletmeye daha bağlı hale gelmesi ve etkili bir kurum kültürü inşası

Kalite belgeleri, hem bireysel süreçlere hem de bu süreçlerin birbiriyle nasıl etkileşime girdiği ile ilgilenir. Tüm iş süreçleriniz arasındaki ilişkiyi KYS bağlamında inceleyerek, iyileştirme ve optimizasyon için olgunlaşmış alanları bulabilirsiniz.

Kalite belgesi almak için ne gerekir?

Öncelikle her işletme hedefini belirlemelidir. ISO tarafından verilen farklı belgeler vardır. İşletmeler, hedefine uygun olarak bu belgelerden birini ya da birkaçına sahip olabilir. Buna karar vermek için hedefini belirlemenin yanı sıra yetkili bir belgelendirme firmasına başvurarak bilgi alabilir. Belgelendirme firmaları, işletmeler için süreci çok daha hızlı ve pratik hale getirmektedir. Bu nedenle ISO belgesi alma konusunda zamandan ve emekten tasarruf yapma konusunda belgelendirme firmalarının oldukça büyük katkıları bulunmaktadır.

Belge sürecini hazırlık son derece önemlidir. İşletmelerin standartlara uygun bir şekilde kalite yönetim sistemine uyum sağlamaları gerekir. Ancak hazırlık aşamasındaki gerekli olan belge ve evrakların tam olması da son derece önemlidir.

 • Başvuru formu
 • İmza sirküleri
 • SGK belgesi
 • Vergi levhası
 • Ticaret odası belgeleri

Yukarıdaki evraklarla birlikte süreçteki dokümanlar tam olduktan sonra gerekli mercilere başvurulabilir. Dolayısıyla sürecin şartlarına uyum sağlayan işletmeler, ISO kalite belgesine sahip olabilir.

ISO kalite belgesi veren firmalar

ISO kalite belgesi almak için profesyonel bir yardıma ihtiyaç duyabilirsiniz. Nereden başlayacağınıza ve hazırlık sürecini nasıl yapacağınıza karar vermek için firmamıza başvurarak bilgi alabilirsiniz. Firmamız, küresel işletmelere güven vermektedir. İşletmenizin prestijini artırmanız ve standartlara uyum sağlayarak iş faaliyetlerinizi çoğaltmanız için özel çözümler sunan lider belgelendirme ve danışmanlık işletmesi olarak hizmet veriyoruz. Bizimle iletişime geçerek yenilikçi ve stratejik çözümlerimizden yararlanabilir ve işletmenizi gerçek potansiyeline hemen ulaştırabilirsiniz.

Kalite belgesi fiyatları ne kadar?

Kalite belgesi fiyatları, farklı unsurlara göre değişiklik göstermektedir. İşletmenizin ölçeği, çalışan sayısı ve faaliyet sektörü gibi unsurlar belge fiyatlarında belirleyici olan faktörlerin başında gelmektedir. Belge fiyatlarında hakkında net bir bilgi almak için bizimle iletişimle geçebilirsiniz. Bütçenizi zorlamadan, hedef ve ihtiyacınıza en uygun ISO kalite belgesine hemen sahip olabilirsiniz. Bilgi almak için bize ulaşın ve cevabını merak ettiğiniz soruları hemen cevaplayalım.

ISO kalite belgesi danışmanlığı

Kalite belgesi danışmanlığında sözlerini yerine getiren ve bütçenize uygun hareket eden gerçek profesyonellere ihtiyacınız vardır. Hedeflerinizi gerçekleştirmek ve işletmenizin potansiyelini artırmak için uzman ekibimizden destek alabilirsiniz. Kalite belgesi danışmanlık hizmeti veren firmamız, işletmeniz için pragmatik ve yenilikçi çözümler yaratmaktadır. Ücretsiz önbilgi ve merak ettiğiniz diğer konularda bilgi almak için istediğiniz her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sizi, ekibinizi ve işinizi sanki kendi işimizmiş gibi önemsiyor, özel eğitimler ve atölyeler aracılığıyla ekibinizin yeteneklerini her adımda geliştiriyoruz. Değişimin kalıcı olmasını sağlayacak riskleri ve fırsatları öngörerek yeni çözümler bulmanıza yardım ediyoruz. ISO belgesi alma sürecinde ve kalite danışmanlık hizmetlerinde bize ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızdayız.