ISO Blog Sayfası

Nasıl Güçlü Bir Marka Oluşturulur? Marka Koruma Stratejileri

Zorlu piyasa koşullarında işletme sahibi olmanın en önemli gerekliliklerinden biri marka tescili yaptırmaktır. çünkü size ait olan bir iş modelini güvence altına almanız gerekir. ..

CE İşareti Nedir? CE Uygunluk Ne Demek?

Ihracat yapan bir firmanız varsa avrupa pazarı sizin için son derece önemli olabilir. gelirlerinizi artırmak ve işletmenizi büyümek için avrupa ekonomik alanı içinde ürünlerinizi s ..

ISO 9001 Sertifikası Almanın 9 Temel Faydası

Iso 9001’in müşteri ve çalışan memnuniyeti üzerine ne gibi etkileri olabilir? iso 9001, kalite ve üretkenliği, satış gelirlerini ve şirket itibarını artırabilir mi? bu yazıd ..

9 Başlıkta HACCP Hakkında Her Şey

Günümüzde gıda güvenliği konusunda farklı standartlara ihtiyaç vardır. zira gıda riski ve tehlikelerini ortadan kaldırmak daha sağlıklı bir beslenme sisteminin önünü çıkar. bu bakı ..

Yeni İşletmeler İçin Marka Tescilinin 7 Artısı

Tüketicilerin satın alma kararları, ticari markalardan ve bu markaların temsil ettiği itibardan etkilenir. zaman içinde bir markanın o markanın kendisine dönüşür; aslında kullandığ ..

Belgelendirme Nedir? Neden Önemlidir Ve Nasıl Belge Alınır?

Sertifikalar, hem bireylerin hem de kurumsal organizasyonların kariyerlerinde daha hızlı ilerlemelerine yardımcı olan profesyonel belgelerdir. tüm sertifikalar farklı özelliklere s ..

TSEK Kalite Uygunluk Belgesi Nedir? Nasıl Alınır?

Ticari faaliyetlerin standartlara uygun olması, birçok açıdan avantaj sağlar. işletmeler, kendi güvenilirliklerini artırırken tüketicilerin sağlıklı ürünler kullanmalarını destekle ..

ISO 27001 Kimler Almak Zorunda? ISO 27001 Ne İşe Yarar?

Uluslararası standardizasyon teşkilatı (iso), muhtelif disiplinler için çeşitli standartları toplayan ve yöneten küresel bir organizasyondur. günümüzde, farklı endüstrilerin intern ..

Enerji Yönetim Sistemi Nedir? Önemli Midir?

Zaman hızla değişiyor ve teknolojinin hayatımıza girmesiyle geleceğin daha huzurlu ve de rahat olacağını umut ediyoruz. ancak gerekli önlemlerin alınmaması neticesinde birtakım zor ..

Bilinmeyen Yönleriyle CE Belgesi Ve Artıları

Avrupa pazarında faaliyet gösteren ürün üreticileri, yeni yaklaşım direktifleri’ne uymakla yükümlüdür. yeni yaklaşım direktifleri, avrupa ekonomik alanı içindeki ülkelerin ticaret ..