SNG Kalite ISO 9001

ISOnedir Blog Sayfası

Marka Nedir, Ne İşe Yarar?

Her işletme ve şirketin birtakım simge, amblem veya sembollere ihtiyaçları vardır. mal ve hizmet satan bir işletme, kendi kurumsal kimliğini yansıtacak birtakım semboller ile piyas..

Devamı...

Standart Ne Demek, Standartlar Ne İşe Yarar?

Bir ürün veya bir hizmetin kaliteli olduğu nasıl anlaşılır? bunu anlamanın en temel yolu, ihtiyaçları karşılama sürecindeki yetkinliğidir. ihtiyaçları karşılayan ürün ve hiz..

Devamı...

En Etkili Müşteri Memnuniyeti Anketi Nasıl Yapılır?

Her işletme, varlığını sürdürmek için satış yapmak zorundadır. satış yapmaları için de potansiyel müşterilere ulaşmaları şart. fakat bir işletmenin ayakta kalması ve istediğ..

Devamı...

ISO 9001 Nedir? En Çok Sorulan ISO 9001 Soruları

Iso ve iso’nun en popüler belgelerinden biri olan iso 9001 kalite yönetim sistemi hakkında bilgi almak istiyorsanız, aradığınız cevapların tamamı bu yazımızda! iso 9001 belgesi ile..

Devamı...

Nace Kodu Nedir, Ne İşe Yarar?

şirketlerin faaliyetlerini sağlıklı bir biçimde sürdürmeleri için bazı yasal düzenlemelere uyumlu olmaları gerekiyor. yasal düzenlemelere uyumlu olmak için de birtakım gereklilikle..

Devamı...

Zaman Yönetimi Nedir, Nasıl Yapılır?

Bir gün 24 saattir. bu süre esnetilemez. her insan hayatını 24 saatlik günlerde sürdürmek zorundadır. fakat birçok kişiye 24 saatlik bir zaman dilimi yeterli gelmez. imkan verilse ..

Devamı...

Sanayi Devrimi Ve Endüstri Nedir?

Bu yazımızda, endüstri nedir, endüstri sonunda yer alan 4.0 ne anlama geliyor ve amaçları nelerdir gibi bir çok soruya cevap verdik. endüstri bir süredir dünyadaki gelişmiş..

Devamı...

TÜRKAK Ve Akreditasyon Nedir?

Herhangi bir ürün veya hizmetin genel kalite standartlarına uygun bir halde dolaşımda olduğunu nasıl anlarız? bunu anlamanın yolu, sertifika ve belgelerdir. sertifikalandırm..

Devamı...

İş Sağlığı Ve Güvenliği Uzmanı Nedir?

Bu makalemizde iş sağlığı ve güvenliği uzmanının kim olduğunu, nasıl isg uzmanı olunabileceğini, görevlerini ve kazançlarını konu alan bir yazı hazırladık. çalışma ve sosyal g..

Devamı...

Patent Nedir, Ücretsiz Patent Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda patent nedir, ücretsiz olarak patent sorgulaması nasıl yapılır ve patent ücretleri hakkında genel bilgiler vereceğiz. diyelim ki bir ürün veya farklı bir buluş ke..

Devamı...