ISO Blog Sayfası

KOSGEB Destekli ISO Belgeleri Hangileri? Nasıl Alınır?

Piyasa koşullarındaki rekabet her geçen gün daha da artıyor ve işletmelerin profesyonel düzeyde rekabet etmeleri için başvurdukları farklı yöntemler var. bunlardan biri de iso b ..

Maske üretimi Için Gerekli Belgeler

Tıbbi cihaz ve materyallerin insan sağlığını korumasına yönelik uygulamaların önemi ve değeri her geçen artıyor. özellikle hayatımıza giren koronavirüsü ile gördük ki maske başta o ..

Akreditasyon Nedir? Akreditasyonun Faydaları Nelerdir?

Akreditasyon nedir? akreditasyon, organizasyonların belirlenen standartlar dizisini karşıladıklarını doğrulamalarını gerektiren bir kalite güvence sürecidir. akreditasyonda kuru ..

ISO 45001 Standardının İş Güvenliği Açısından Önemi

Uluslararası standardizasyon kuruluşu iso, çeşitli organizasyonların iş faaliyetlerini iyileştirmeleri için farklı standart belgeleri yayınlamıştır. bu belgelerden biri de iso 4500 ..

CE Belgesi Nasıl Alınır? 5 Adımda CE Belgesi Almak

Günümüzde birçok meta, mal ve ürünler pazar piyasasında dolaşımda bulunuyor. bu ürünler önemli bir ihtiyacı karşılarken, bazıları da memnuniyetsizlik yaratabiliyor. fakat tüketicil ..

Toplam Kalite Yönetimi Nedir? Ne İşe Yarar?

Toplam kalite yönetimi (tky), organizasyonlar için son derece önemli bir kavramdır. özellikle müşteri kitlesine sahip olan ve belli bir kitleye hitap eden kuruluş/şirketlerin üzeri ..

ARGE Nedir? Araştırma Ve Geliştirme Nasıl Yapılır?

Araştırma ve geliştirme kavramı: arge ar-ge, “araştırma” ve “geliştirme” kelimelerinin kısaltması olarak tabir edilen ar-ge terimini bir kez de olsa duymuşuzdur. genellikle yapı ..

ISO Belgesi Almak: Hangi ISO Belgesini Almalıyım?

Süreç yönetiminde başarı ve iyileştirme adımları atmak için küçük ve büyük ölçekli her işletmenin iso belgesine ihtiyacı olabilir. kalite yönetim sisteminin etkili bir şekilde kuru ..

ISO 9001 Belgesi Almanın 5 Faydası

Her işletmenin amacı kalıcı olmak ve uzun vadede başarılı bir şirket olarak tanımaktır. bunun için de önemli yatırımlar gerekmektedir. yatırım fikri, kullanıcıları/tüketicileri gen ..

EKAP Nedir? Ne İş Yapar? İhale Girişi Nasıl Yapılır?

üretim ve tüketimin artması, birtakım disiplinleri de beraberinde getirmektedir. üretim ve dağıtımın yasalara uygun bir şekilde yapılması ve belirlenen standartlara uygun olması gü ..