ISO Blog Sayfası

ISO 9001 Belgesi Nedir, Nasıl Alınır?

Bu yazımızda iso 9001 belgesi ile ilgili merak edilen önemli konulara yer verdik. iso 9001 sertifikası hakkında güncel bilgiler edinmek için yazımızı takip edebilirsiniz. ..

Küçük Ve Orta Ölçekli Işletmeler Için ISO Belgesinin Önemi

Bu makalede iso belgeleri / standartları ve iso sertifikasyonunun işletmeler için ne anlama geldiği hakkında bilgi vereceğiz. iso standartlarının faydalarını ve şirketlerin bunu ne..

Proses Nedir, Ne İşe Yarar?

Bu makalede proses kavramını yakından inceleyeceğiz. yönetim süreci ve iş faaliyetinde ne anlama geldiğini ne işe yaradığı hakkında bilgi vereceğiz. proses, kalite yönetim s..

Marka Nedir, Ne İşe Yarar?

Her işletme ve şirketin birtakım simge, amblem veya sembollere ihtiyaçları vardır. mal ve hizmet satan bir işletme, kendi kurumsal kimliğini yansıtacak birtakım semboller ile piyas..

Standart Ne Demek, Standartlar Ne İşe Yarar?

Bir ürün veya bir hizmetin kaliteli olduğu nasıl anlaşılır? bunu anlamanın en temel yolu, ihtiyaçları karşılama sürecindeki yetkinliğidir. ihtiyaçları karşılayan ürün ve hiz..

En Etkili Müşteri Memnuniyeti Anketi Nasıl Yapılır?

Her işletme, varlığını sürdürmek için satış yapmak zorundadır. satış yapmaları için de potansiyel müşterilere ulaşmaları şart. fakat bir işletmenin ayakta kalması ve istediğ..

ISO 9001 Nedir? En Çok Sorulan ISO 9001 Soruları

Iso ve iso’nun en popüler belgelerinden biri olan iso 9001 kalite yönetim sistemi hakkında bilgi almak istiyorsanız, aradığınız cevapların tamamı bu yazımızda! iso 9001 belgesi ile..

Nace Kodu Nedir, Ne İşe Yarar?

şirketlerin faaliyetlerini sağlıklı bir biçimde sürdürmeleri için bazı yasal düzenlemelere uyumlu olmaları gerekiyor. yasal düzenlemelere uyumlu olmak için de birtakım gereklilikle..

Zaman Yönetimi Nedir, Nasıl Yapılır?

Bir gün 24 saattir. bu süre esnetilemez. her insan hayatını 24 saatlik günlerde sürdürmek zorundadır. fakat birçok kişiye 24 saatlik bir zaman dilimi yeterli gelmez. imkan verilse ..

Endüstri Nedir? Sanayi Devrimi Nedir?

Bu yazımızda, endüstri nedir, endüstri sonunda yer alan 4.0 ne anlama geliyor ve amaçları nelerdir gibi bir çok soruya cevap verdik. bir süredir dünyadaki gelişmiş ülkelerin gün..