ISO Blog Sayfası

8 Başlıkta CE Belgesinin Önemi, Getiri Ve Avantajları

Ce belgesi, ürünlerin aea (avrupa ekonomik alanı) içinde satışa sunulmasını sağlayan önemli bir sertifikadır. yasalara uygunluk anlamına gelen bu belge, işletme ve üreticilerin tic ..

İSG Konusunda Bilinmesi Gereken 14 Önemli Madde

Iş kavramı çok uzun zamandır insanlığın yaşamında yer edinmiş amaç ya da araçlardan biri. insan nüfusunun büyük bir kısmı geçimini sağlamak ve/veya hayallerine ulaşmak için iş haya ..

10 Başlıkta Medikal Kalite Yönetim Sistemi Nedir, Nasıl Alınır?

Medikal ürün imalatı, önemli kalite sistemlerinin ve ürün gereksinimlerinin karşılanması gereken en çok düzenlemeye tabi sektörlerden biridir. düzenleyici gereklilikler, üreticiler ..

8 Maddede Marka Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kalıcılık ve sürdürülebilirlik, başarılı girişimler için en önemli kriterlerdir. bunun için de markalaşma yoluna gidilmelidir. markalaşmak nedir? markalaşmak, ticaret modeli ..

En Çok Merak Edilen 7 Helal Belgesi Sorusu Ve Cevapları

Tüketici davranışları üzerine yapılan araştırmalar, tüketici tercihlerinin dini hassasiyetlere göre değiştiğini göstermiştir. bu konuda dini kurallar, tüketici davranışlarını etkil ..

ISO Belgesi Almak İstiyorum, Nasıl Bir Yol İzlemeliyim?  

Rekabetin son derece yoğun olduğu yerel ve global bir pazarda denetim mekanizmalarına ihtiyaç vardır. eğer iş faaliyetleri onaylı ve akredite kurumlar/yetkililer tarafından kontrol ..

8 Maddede İş Sağlığı Ve Güvenliği Belgesi Neden Önemlidir?

Iş sağlığı ve güvenliği, daha güvenli bir çalışma ortamı sağlamaya yardımcı olan prosedürlerden oluşmaktadır. bu prosedürlerin uygulanmasına yönelik strateji ve teknikleri bilmek, ..

Nasıl Güçlü Bir Marka Oluşturulur? Marka Koruma Stratejileri

Zorlu piyasa koşullarında işletme sahibi olmanın en önemli gerekliliklerinden biri marka tescili yaptırmaktır. çünkü size ait olan bir iş modelini güvence altına almanız gerekir. ..

CE İşareti Nedir? CE Uygunluk Ne Demek?

Ihracat yapan bir firmanız varsa avrupa pazarı sizin için son derece önemli olabilir. gelirlerinizi artırmak ve işletmenizi büyümek için avrupa ekonomik alanı içinde ürünlerinizi s ..

ISO 9001 Sertifikası Almanın 9 Temel Faydası

Iso 9001’in müşteri ve çalışan memnuniyeti üzerine ne gibi etkileri olabilir? iso 9001, kalite ve üretkenliği, satış gelirlerini ve şirket itibarını artırabilir mi? bu yazıd ..