ISO Blog Sayfası

ISO Eğitimi Nedir? Neleri Kapsar?

Bir şirketiniz varsa ve sürekli gelişimden yanaysanız, iso sertifikaları üzerinde önemle durmanızda fayda var. çünkü dünyanın her tarafında kabul edilen genel standartlar, işletmen ..

6 Başlıkta Tıbbi Cihazlar Yönetim Sisteminin Önemi

Tıbbi cihazlar yönetim sistemi, medikal sektörde faaliyet gösteren firma ve organizasyonlar için hayati bir öneme sahiptir. kalite yönetim sistemi koşulları, çeşitli sektörlerde fa ..

Marka Tescili Ile Ilgili Sıkça Sorulan 18 Soru Ve Cevabı

Markalaşma nedir? markalaşma, 19. yüzyılda paketli ürünlerin hayatımıza girmesiyle ortaya çıkan pazarlama dallarından biridir. zamanla reklam ve pazarlama sektörünün gelişmesi, ..

6 Başlıkta Çevre Yönetim Sistemi Ve Önemi

çevre bilinci, yaşayan her organizasyon için son derece önemlidir. bu bilince sahip olmayan işletmeler risk altında olabilir. çünkü çevre bilinci olmayan işletme ve firmalar, gelec ..

İSG Sertifikası Nasıl Alınır? [Kapsamlı Rehber]

Iş sağlığı ve güvenliği, (isg) yapılan işin niteliği ne olursa olsun oldukça önemli bir konudur. çünkü iş güvenli konusunda tedbir alınması, çok kapsamlı bir konu olup etkisi çok d ..

CE Standardının Üretime Kattığı 6 Değer

Ce standardı, ürünlerin kullanıma uygun olduğunu, sağlık ve çevre açısından potansiyel risk taşımadığını beyan eder. günümüzde elektronik, makine ve tıbbi cihaz gibi 20’den fazla ü ..

ISO Ile Belgelenmenin 6 Getirisi

Işletmelerin ürün ve hizmetlerini kalite kontrol süreci ile doğrulamaları gereklidir çünkü işletme başarısının temel dayanağı, insanlarda oluşturduğu algıdır. bu algıyı biçimlendir ..

8 Başlıkta Bilgi Güvenliği Sistemi Nedir? Neden Gereklidir?

Bilgi sistemleri güvenliği, bilgisayarları, ağları ve kullanıcıları korumaya odaklanan bilgi teknolojisi alanında geniş ve kapsamlı bir konudur. günümüzdeki modern şirketlerin yanı ..

Marka Tescili, Markanız İçin Neden Önemli?

Herkes, kendisini farklı yollarda ifade edebilir. yıllar geçtikçe ifade etme biçimleri farklı şekillerde karşımıza çıkmıştır. bu biçimin yeni boyutlar kazanmasında kitle iletişim a ..

ISO Belgesi Almadan Önce Bilmeniz Gereken 4 Şey

Iso (uluslararası standardizasyon teşkilatı), dünya çapında yönetim alanında standartlar geliştiren bir kurumdur. bu kurumun işletmelere verdiği belgeler, kalite yönetimi konusunda ..